RTV AHIRETI
GërvallaKosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Zv. kryeministrja e Kosovës: Një BE më e fortë, përgjigje për sfidat e së ardhmes

zv.-kryeministrja-e-kosoves:-nje-be-me-e-forte,-pergjigje-per-sfidat-e-se-ardhmes

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla, ka marrë pjesë në takimin e Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian në Luksemburg. Ajo u shpreh se një Bashkim Evropian më i fortë, është një përgjigje më e mirë për sfidat e të sotmes dhe të së ardhmes. “Erdhëm sot në Luksemburg për të diskutuar integrimin e mëtejmë Ballkanit Perëndimor […]

Related posts

Kinë – Lehtësohen masat e strategjisë ”zero Covid-19” pas protestave masive

admin

OBSH: Po i shihet fundi pandemisë së koronavirusit

admin

Putin fiton zgjedhjet presidenciale në Rusi

admin6