RTV AHIRETI
kapitullimiKosovaLajmeLajmet e funditMillosheviçiTë Gjitha

Beogradi në flakë, Cvijiç: Bombardimi i NATO-s ishte kulmi tragjik i politikës vetëvrasëse të Millosheviçit

beogradi-ne-flake,-cvijic:-bombardimi-i-nato-s-ishte-kulmi-tragjik-i-politikes-vetevrasese-te-milloshevicit

Politologu Srdan Cvijiç nga Qendra e Beogradit për Politikë të Sigurisë (BCBP) deklaroi se bombardimi i NATO-s në vitin 1999 ishte kulmi tragjik i politikës vetëvrasëse të regjimit të Sllobodan Millosheviçit. Cvijiç ka thënë për agjencinë Beta se Millosheviç, duke vendosur të hyjë në luftë kundër aleancës më të fuqishme ushtarake në botë, ka treguar […]

Related posts

Putin diskuton me homologun e tij kinez situatën në Palestinë

rezart morina

Houthit njoftojnë për sulme të reja nga SHBA-ja dhe Britania në Jemen

rezart morina

Ukrainë, centrali bërthamor Zaporizhzhia vazhdon prodhimin e energjisë elektrike

admin