RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Biden dhe Emiri i Katarit diskutojnë për Gazën

biden-dhe-emiri-i-katarit-diskutojne-per-gazen

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden zhvilloi bisedë telefonike me Emirin e Katarit, Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani dhe diskutuan për rrjedhën e ndihmave humanitare në Gaza, transmeton Anadolu.

Në një deklaratë me shkrim nga Shtëpia e Bardhë thuhet se Biden në bisedën me Emirin e Katarit, Al Thani diskutoi për çështjen e lirimit të pengjeve në Gaza, përfshirë edhe shtetasit amerikanë.

Dy liderët diskutuan për vazhdimin e rrjedhës së ndihmave jetike humanitare për Gazën si dhe përpjekjet për rritjen e tyre.​

Related posts

Maqedoni e Veriut, presidenti Pendarovski apelon të protestohet me dinjitet dhe pa dhunë

admin

Bie importi i mallrave nga Serbia

admin

Putin: Dorëzimi i sistemeve “Patriot” nga SHBA-ja Ukrainës do të shkaktojë zgjatjen e konfliktit

admin