RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Xhamia në qendër të Gazës është shkatërruar nga sulmet izraelite

xhamia-ne-qender-te-gazes-eshte-shkaterruar-nga-sulmet-izraelite

Xhamia Jaffa në Deir el-Balah është rrënuar pas një sulmi ajror izraelit, tregon një video e postuar nga një fotograf palestinez.

Të filmuara nga Sami al-Sultan, dhe të verifikuara nga agjencia e verifikimit të fakteve të Al Jazeera, Sanad, pamjet vizuale tregojnë mbeturina të shpërndara rreth zonës, me minaren e xhamisë, ndërsa është dëmtuar rëndë, dhe qëndron pjesërisht në këmbë.

Mund të shihen edhe dëmtime në ndërtesat e afërta.

Related posts

Udhëtarët e parë hapësinorë të Turqisë përgatiten për një mision historik

rezart morina

Kurti i përgjigjet Borrellit: Dezinformimi, i rrezikshëm dhe i papranueshëm

admin

Kosovë, në Prishtinë mbahet festa e synetisë për rreth 200 fëmijë

admin