RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Parlamenti bullgar do të debatoj rreth propozimit francez

parlamenti-bullgar-do-te-debatoj-rreth-propozimit-francez

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë rreth propozimit të Presidencës franceze me BE-në për kornizën negociuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, njoftoi korrespodenti i MIA-s nga Sofja.

Për më shumë se tre orë e gjysmë anëtarët e Komisionit Parlamentar të Punëve të Jashtme mbrëmë debatuan për tre zgjidhjet e propozuara. Ata nuk arritën t’i bashkojnë propozimet në një, por mbështetën propozimin e Bullgarisë Demokratike dhe Hristo Ivanov. /shenja

Related posts

Kurti e quan Serbinë shtet autoritar me aspirata territoriale ndaj Kosovës

admin

Ukrainë, centrali bërthamor Zaporizhzhia vazhdon prodhimin e energjisë elektrike

admin

Amnesty International: Forcat iraniane kanë vrarë mbi 60 persona në juglindje të shtetit

admin