RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Parlamenti bullgar do të debatoj rreth propozimit francez

parlamenti-bullgar-do-te-debatoj-rreth-propozimit-francez

Kuvendi i Bullgarisë sot do të diskutojë rreth propozimit të Presidencës franceze me BE-në për kornizën negociuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, njoftoi korrespodenti i MIA-s nga Sofja.

Për më shumë se tre orë e gjysmë anëtarët e Komisionit Parlamentar të Punëve të Jashtme mbrëmë debatuan për tre zgjidhjet e propozuara. Ata nuk arritën t’i bashkojnë propozimet në një, por mbështetën propozimin e Bullgarisë Demokratike dhe Hristo Ivanov. /shenja

Related posts

Përmbytjet në Greqi, Rama: Solidaritet i megjithëzemërt, qytetarët shqiptarë t’i drejtohen ambasadës sonë

rezart morina

Ministri turk i Mbrojtjes priti në takim kreun e FSK-së, Jashari

admin

Protesta nga mbështetësit e Rusisë dhe Ukrainës në Gjermani

admin