RTV AHIRETI
ArtikujFeaturedKosovëLajmeLajmet

BIK: Këtë vit tubuam mbi 12 mijë kurbanë

bik:-kete-vit-tubuam-mbi-12-mije-kurbane

Bashkësisë Islame e Kosovës njofton të gjithë besimtarët se ka përfunduar afati i pranimeve për pagesë për therjen e kurbaneve në këtë institucion.

Këtë vit, në institucionin e Bashkësisë Islame të Kosovës janë tubuar mbi 12174 kurbanë, e për të cilët në ditët në vijim do të publikohen listat me emrat e të gjithë atyre që kanë therur kurbanë në Bashkësinë Islame të Kosovës.

Edhe sot, sikurse edhe dy ditët e para të Kurban-Bajramit, është duke u çuar në vend amaneti i besimtarëve tanë për therjen e kurbaneve sipas normave hallall dhe standardeve të BE-së.

Bashkësia Islame e Kosovës falënderon të gjithë besimtarët që ia besuan amanetin e therjes së kurbanit, duke lutur Zotin e Madhëruar që t’ua pranojë këtë ibadet dhe që t’i shpërblejë me mirësitë e Tij.

Related posts

Depërtimi i emigrantëve/ Braverman vizitoi kampin në Ruanda, firmoset marrëveshja e përditësuar – VIDEO

admin

Shefja e BE-së viziton Kievin për të shënuar 2-vjetorin e luftës Rusi-Ukrainë

rezart morina

Numri i njerëzve që migrojnë në Mbretërinë e Bashkuar arrin nivelin më të lartë të të gjitha kohërave

admin