RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Bislimi në Bruksel për aplikimin në BE

bislimi-ne-bruksel-per-aplikimin-ne-be

Besnik Bislimi ka udhëtuar dje drejt Brukselit.
Sipas njoftimit nga Qeveria, zëvendëskryeministri i parë përgjegjës për Integrim Evropian, Zhvillim e Dialog, ka shkuar në Bruksel për informim e koordinim sa i përket aplikimit të Kosovës për anëtarësim në BE.

Takimet do t’i ketë në Këshill, Parlament e Komision Evropian.

Bislimi do të pritet në një takim nga Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi.

Po ashtu, zëvendëskryeministrit do të takohet edhe me zëvendëspresidenten e Komisionit Evropian, Vera Jourova.

Related posts

Shangai mbyll shkollat pas rritjes së rasteve me koronavirus

admin

Emërohen edhe dy gjyqtarë në Gjykatën Komerciale

rezart morina

Mosmarrëveshje mes dy familjeve, arrestohen shtatë persona në Prizren

admin6