RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Bislimit i refuzohet pjesëmarrja në Samitin e Tiranës

bislimit-i-refuzohet-pjesemarrja-ne-samitin-e-tiranes

Takimi i mbajtur ditën e sotme në Tiranë për liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor, duket do të mbahet pa praninë e Kosovës në tryezë. Kjo pasi kryeministri Albin Kurti ka vendosur që të marrë pjesë ditën e sotme në një sumpozium që po zhvillohet në Greqi.

Megjithatë Kurti konfimroi pjesëmarrjen e Kosovës në takimin në Tiranë me anë të zv/kryeministrit Besnik Bislimi. Por as Bislimi nuk do të mundet të marrë pjesë, pasi është refuzuar për shkak se niveli i tij është dytësor dhe jo i përshtatshëm për takimin e sotëm.

Ndërkohë që do të marrë pjesë kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski, kryeministrja e Borjana Kristo Bosnjë&Hercegovinës Nermin Nikshiç si dhe kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiç, shkruan Lapsi.AL.

Related posts

SHBA-ja i premton Izraelit mbështetje të palëkundshme, Biden: Do bëjmë gjithçka që mundemi për ta mbrojtur nga…

admin

Gjen portofolin më një shumë të konsiderueshme parash dhe i dorëzon në polici

admin

Apeli ndryshon aktvendimin e Themelores, e kthen Enver Sekiraqën në paraburgim

RTI