RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Blinken me rastin e përvjetorit të gjenocidit në Srebrenicë: Ne qëndrojmë me popullin e Bosnjës dhe Hercegovinës në kërkimin e tyre për drejtësi

blinken-me-rastin-e-pervjetorit-te-gjenocidit-ne-srebrenice:-ne-qendrojme-me-popullin-e-bosnjes-dhe-hercegovines-ne-kerkimin-e-tyre-per-drejtesi

Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken ka publikuar një mesazh me rastin e 28-vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë, raporton Anadolu.

“Në 28-vjetorin e gjenocidit në Srebrenicë, ne nderojmë të gjitha viktimat dhe qëndrojmë me popullin e Bosnjë-Hercegovinës në kërkimin e vazhdueshëm për drejtësi për viktimat dhe të dashurit e tyre”, tha Blinken në llogarinë e tij në Twitter.

Në varrezat e Qendrës Memoriale të Srebrenicës – Potoçari, sot u mbajt ceremonia e varrimit për 30 viktimat e gjenocidit të kryer në verën e vitit 1995 në zonën e Srebrenicës. /mesazhi

Related posts

OBSH: Sistemet shëndetësore japin “shenjën e parë të rimëkëmbjes” që nga shpërthimi i pandemisë COVID-19

rezart morina

Përmbyset trageti në Nigeri, të paktën 26 viktima

admin

Eksperti grek: BE-ja i la anëtarët e saj të Mesdheut të vetëm për t’u marrë me refugjatët

rezart morina