RTV AHIRETI
Shëndetësi

Pija e mëngjesit për ditët e nxehta të verës

pija-e-mengjesit-per-ditet-e-nxehta-te-veres

Freskuese dhe ushqyes, ky smotothie është ideal për mëngjeset e nxehta të verës.

Përbërësit:

Dy pjeshkë

Një limon

Një banane

Një lugë çaji mjaltë

Tre kuba me akull

Përgatitja

Prisni pjeshkët në copa të vogla. Më pas shtrydhni lëngun e limonit dhe hidheni në blender. Shtoni aty frutat, mjaltin dhe copat e akullit. Lërini në blender për 30 sekonda deri sa të bëhet një masë kompakte. Kjo pije shërbehet e ftohtë.

Related posts

Personat që trajtohen për kancer, nuk duhet t’iu afrohen hudhrave

rezart morina

Pse pijet energjike nuk rekomandohen gjatë shtatzanisë

admin

​Përfitimet shëndetësore të vajit të peshkut

admin