RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Borrell në Kroaci flet për dialogun Kosovë-Serbi

borrell-ne-kroaci-flet-per-dialogun-kosove-serbi

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, aktualisht është duke marrë pjesë në forumin e Dubrovnikut në Kroaci.

Në këtë rast, ai njoftoi se ka takuar presidenten e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), Odile Basso.

Borrell shkroi në Twitter se pjesë e diskutimit ndër të tjera ishte edhe dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, pa dhënë detaje të tjera.

“Ne diskutuam mbështetjen për Ukrainën, dialogun Beograd-Prishtinë dhe klimën e investimeve në Afrikë. Ne vazhdojmë të avancojmë bashkëpunimin BE-BERZH drejt synimeve tona të përbashkëta për të nxitur rritjen dhe zhvillimin ekonomik”, ka shkruar Borrell.

Related posts

Escobar fort i prerë: Kurti s’ka nevojë të pajtohet, Kosova është pajtuar për Asociacionin

admin

Shpërthen sërish vullkani Etna në Itali

admin

Presidenti Begaj vizitë në Kazakistan për të thelluar marrëdhëniet dypalëshe

rezart morina