RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Borrelli e Lajçaku nisin takimin me Kurtin e Vuçiqin

borrelli-e-lajcaku-nisin-takimin-me-kurtin-e-vuciqin

Ka nisur takimi mes kryediplomatit evropian, Josep Borrell, emisarit të BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Ky takim po mbahet pas takimeve që ka mbajtur Borrelli veçmas me Kurtin dhe Vuçiqin.

Pritet që pas këtij takimi të mbahet konferencë për media nga Borrelli.

Related posts

Francezët vazhdojnë trazirat në Paris

admin

Erdoğan: Turqia në 2 vitet e fundit ka shpëtuar jetën e 41 mijë njerëzve të lënë të vdesin nga Greqia

admin

OKB: Numri i personave të zhvendosur në Gaza në 24 orët e fundit ka arritur në 180 mijë

rezart morina