RTV AHIRETI
Lajme

Debatet me Shkupin/ Mitsotakis nga Uashingtoni: Shkelja e Marrëveshjes së Prespës rrezikon sigurinë në Ballkanin Perëndimor

debatet-me-shkupin/-mitsotakis-nga-uashingtoni:-shkelja-e-marreveshjes-se-prespes-rrezikon-sigurine-ne-ballkanin-perendimor

Referim për Ballkanin Perëndimor dhe nevojën e respektimit të Marrëveshjes së Prespës ka bërë edhe kryeministri Kyriakos Mitsotakis  gjatë prezantimit të tij në sesionin e parë të Aleatëve në Samitin e NATO-s në Uashington. Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis  gjatë fjalës së tij në samitin e NATO-s në Uashington foli për nevojën e respektimit të

Related posts

OKB: Do të bëjmë më të mirën për të siguruar vazhdimësinë e Marrëveshjes së Korridorit të Drithit

admin

Arabia Saudite do të vazhdojë reduktimin e prodhimit të naftës

rezart morina

DASH: Ndalimet arbitrare të qytetarëve dhe policëve të Kosovës, veprime përshkallëzuese

RTI