RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Çavuşoğlu diskuton me homologun azerbajxhanas për situatën e fundit në rajon

cavusoglu-diskuton-me-homologun-azerbajxhanas-per-situaten-e-fundit-ne-rajon

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu zhvilloi një bisedë me ministrin e Jashtëm të Azerbajxhanit, Jeyhun Bayramov, transmeton Anadolu.

Sipas një njoftimi nga Ministria e Jashtme, Çavuşoğlu ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e tij azerbajxhanas, Bayramov.

Çavuşoğlu dhe Bayramov në bisedë diskutuan për situatën e fundit në rajon.

Related posts

Faton Bislimi jep dorëheqje nga kryesia e LDK-së

rezart morina

Ministri i jashtëm turk mori pjesë në ceremoninë e betimit të presidentit brazilian

admin

Prokuroria kërkon që Thaçit, Veselit dhe Selimit t’u pezullohen vizitat dhe të gjitha komunikimet

wpuser