RTV AHIRETI
Albin KurtiKosovaKryeministri i KosovësLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Censusi/ Kurti u bën thirrje komuniteteve të regjistrohen: Jeni vlerë e identitet i shtetit tonë

censusi/-kurti-u-ben-thirrje-komuniteteve-te-regjistrohen:-jeni-vlere-e-identitet-i-shtetit-tone

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ka bërë thirrje komunitetit joshumicë që të mos ngurrojnë por t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë. Sipas tij, regjistrimi i popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave është një ndër ndërmarrjet më të rëndësishme për shtetin tonë. “Pjesëmarrja e secilit nuk është thjesht një shënim statistikor; është një deklaratë e fuqishme e […]

Related posts

Emmanuel Macron në vizitën e parë shtetërore të një presidenti francez në Gjermani në 24 vite: Marrëdhëniet mes dy vendeve, “zemra e Evropës”

admin

Shefi ekzekutiv i Boeing, Dave Calhoun do të largohet posti pasi firma përballet me krizën e sigurisë

admin

EULEX iu dhuroi bukë e veshmbathje policëve në veri, pas kërkesës së Policisë

admin