RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Përplasje fizike mes qytetarëve dhe policisë, pas pakënaqësive për fillimin e punimeve Kijevë – Dollc

perplasje-fizike-mes-qytetareve-dhe-policise,-pas-pakenaqesive-per-fillimin-e-punimeve-kijeve-–-dollc

Tre qytetarë kanë përfunduar nën prangat e policisë, pasi të njëjtit janë përleshur fizikisht me zyrtarë policorë në fshatin Dollc të Klinës.

Rreth 25 qytetarë kanë kundërshtuar nisjen e punimeve në këtë rrugë, e të njëjtit më pas janë përplasur fizikisht me policët.

Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Pejës, Driton Rugova.

“Rreth 25 qytetarë kanë shprehur pakënaqësitë e tyre me fillimin e punimeve, ata kanë penguar punëtorët, e më pas është dashtë intervenimi i policisë”, tha ai.

Rugova tha se nuk ka persona të lënduar nga ky incident, derisa tha rasti ka ndodhur rreth orës 10:40.

Pamjet janë publikuar nga mediumi Klina.info /

Related posts

Pendarovski shkarkon ambasadorin e RMV në Japoni

admin

Policia e New Yorkut ndërhyn ashpër ndaj protestuesve mbështetës të Palestinës

admin6

Zv. kryeministri, Besnik Bislimi: Serbia të mbajë përgjegjësi për gjenocidin në Kosovë

admin