RTV AHIRETI
KosovaKryesorekurti escobarLajmeLajmet e funditTë GjithaZZ-Instant

Çështja e dinarit dhe dialogu Kosovë-Serbi, nis takimi mes Escobarit dhe Kurtit

ceshtja-e-dinarit-dhe-dialogu-kosove-serbi,-nis-takimi-mes-escobarit-dhe-kurtit

TIRANE I dërguari i Uashingtonit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, po zhvillon një takim në Prishtinë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Escobar nisi vizitën e tij në Kosovë një ditë më herët, kur u takua me presidenten Vjosa Osmani, me krerët e partive opozitare dhe me […]

Related posts

Izraeli kërkon të zëvendësojë punëtorët palestinezë me të huaj

admin6

Ukraina: Anëtarësimi i vendit në NATO është kusht për sigurinë e Evropës

rezart morina

Kurban Bajrami falet edhe në xhaminë e Cerajës në veri, imami me plis në kokë

admin