RTV AHIRETI
Lajme

“Nuk po bëjmë mjaftueshëm”- Stoltenberg: NATO duhet të shtojë ndihmat ushtarake për Ukrainën

“nuk-po-bejme-mjaftueshem”-stoltenberg:-nato-duhet-te-shtoje-ndihmat-ushtarake-per-ukrainen

Ukrainës po i mbarojnë municionet për luftën ndaj Rusisë dhe vendet anëtare të NATO-s nuk po bëjnë mjaftueshëm për të ndihmuar Kievin, tha sot, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg. Në komentet e pazakonta të drejtpërdrejta mbi gjendjen e luftës, zoti Stoltenberg tha se aleatët e NATO-s kanë kapacitete për të dhënë më shumë

Related posts

“New York Times”: Më shumë se një vit Izraeli e dinte për planin e sulmit të Hamasit

rezart morina

Ish-shefi i stafit të Navalnyt sulmohet me çekiç, i thyejnë xhamin e makinës dhe i hedhin gaz lotsjellës

admin

Serbia thotë se e ka arrestuar një kosovar në Merdarë

RTI