RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditshtetet e quintitTë Gjitha

Vendimi i qeverisë së Kosovës për vendimin për manastirin e Deçanit, reagojnë shtetet e QUINT-it

vendimi-i-qeverise-se-kosoves-per-vendimin-per-manastirin-e-decanit,-reagojne-shtetet-e-quint-it

Shtetet e QUINT-it, kanë mirëpritur dhe përgëzuar Qeverinë e Kosovës për veprimin për të zbatuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese të vitit 2016 që konfirmon pronësinë e Manastirit të Deçanit të disa hektarëve tokë. Sipas komunikatës së tyre, ky vendim paraqet hap të rëndësishëm përpara të autoriteteve kosovare në përputhje me aspiratat evropiane dhe euroatlantike, raportojnë […]

Related posts

30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun

admin

Ish-kryeministri britanik: Vendi po përballet me një “bombë ekonomike me sahat”

admin

Bashkia e Tiranës nis fushatë për mbledhjen e ndihmave për familjet e prekura nga tërmetet në Turqi

rezart morina