RTV AHIRETI
Shëndetësi

Çfarë të bëni nëse keni rrahje të shpeshta zemre

cfare-te-beni-nese-keni-rrahje-te-shpeshta-zemre

Aritmia është një nga simptomat që kemi ndjerë të na ndodhë të gjithëve të paktën një herë.

Shpeshherë situatat në të cilat ne frikësohemi, shqetësimi rreth dickaje apo dikujt, ankthi bëjnë që zemra jonë të rrahë aq shpejt sa na duket sikur do të na dalë nga vendi.

Këto rrahje të sheshta zemre na shqetësojnë qoftë edhe nëse ndodhin vetëm një herë.

Ndër shkaqe të tjera të kësaj simptome janë dhe: një situatë rreziku, aktiviteti i fortë fizik, disa filxhan kafe më shumë se normalja në ditë ka dhe raste të lidhura me disbalanca kronike në trup të cilat kanë sjellë dhe këtë simptomë.

Cfarë do t’ju ndihmonte të largoni atë ndjesi!

Konsumimi :

• 400 mg Magnesium Bisglycinate (gjithmonë me këshillë dhe rekomandim mjeku ose farmacisti)!

• Spërkasni vaktet tuaja me pak Cayenne Pepper pluhur!

• Përdorni kurën e ujit me kripë, ku shtoni kripë himalaje ose deti në ujin tuaj. Doza e sugjeruar është 1/4 l.V kripë në 250 ml ujë.

Related posts

Dy të vdekur dhe 331 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

admin

Ushqimet e pasura me vitamina B, ideale për mirëfunksionimin e metabolizmit

admin

Mungesa e vitaminës D mund të jetë shumë e rrezikshme për trupin tonë

admin