RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

COVID, 56 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitale rajonale

covid,-56-paciente-po-trajtohen-ne-qkuk-dhe-spitale-rajonale

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës njoftoi se 56 pacientë janë duke u trajtuar me COVID-19 pozitivë në klinikat COVID në Qendrën Klinike Universitare e Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme.

Prej tyre, në klinikat e QKUK-së janë të shtrirë 29 pacientë, kurse në spitalet e përgjithshme 27 pacientë.

Klinika Infektive ka numrin më të lartë të pacientëve të shtrirë, me 16 të tillë. Ndërsa nga radhët e spitaleve rajonale, prin ai i Pejës me 11 pacientë COVID pozitivë.

Related posts

Nënë e bijë nga Kosova humbën jetën në një aksident në Kroaci – babë e bir në gjendje të rëndë

admin

Liderët e BE-së takohen në Bruksel me kryeministren e re të Italisë, Giorgia Meloni

admin

Policia serbe gjen migrantë dhe armë në kufirin me Hungarinë

admin