RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

COVID, 56 pacientë po trajtohen në QKUK dhe spitale rajonale

covid,-56-paciente-po-trajtohen-ne-qkuk-dhe-spitale-rajonale

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës njoftoi se 56 pacientë janë duke u trajtuar me COVID-19 pozitivë në klinikat COVID në Qendrën Klinike Universitare e Kosovës dhe në spitalet e përgjithshme.

Prej tyre, në klinikat e QKUK-së janë të shtrirë 29 pacientë, kurse në spitalet e përgjithshme 27 pacientë.

Klinika Infektive ka numrin më të lartë të pacientëve të shtrirë, me 16 të tillë. Ndërsa nga radhët e spitaleve rajonale, prin ai i Pejës me 11 pacientë COVID pozitivë.

Related posts

SHBA njofton 85 milionë dollarë ndihmë për Turqinë e Sirinë – VIDEO

admin

Shpërndarja e Kuvendit, ky është kushti i AAK-së për ta votuar

RTI

Presidenti turk mbërrin në Bali të Indonezisë për samitin e G20 – VIDEO

admin