RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Delegacionet e Finlandës, Suedisë dhe Turqisë do të vazhdojnë negociatat në Bruksel

delegacionet-e-finlandes,-suedise-dhe-turqise-do-te-vazhdojne-negociatat-ne-bruksel

Presidenca e Finlandës njoftoi se të hënën në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel do të vazhdojnë nën drejtimin e NATO-s bisedimet mes Finlandës, Suedisë dhe Turqisë, transmetoi Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga llogaria në Twitter e Presidencës finlandeze thuhej se bisedimet në nivel zyrtar mes Finlandës, Suedisë dhe Turqisë do të vazhdojnë në Bruksel.

Një përfaqësues i NATO-s i cili ka folur për agjencinë zyrtare suedeze të lajmeve TT tha se përfaqësuesit e lartë të Turqisë, Finlandës dhe Suedisë do të takohen të hënën me zyrtarë të nivelit të lartë të NATO-s në selinë në Bruksel me ftesë të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

Related posts

Zgjedhjet në veri, Konjufca: Nuk do të shtyhen më

rezart morina

Osmani viziton Komandën e Forcave Tokësore: Sfidat do të rriten, forcimi i kapaciteteve mbrojtëse është domosdoshmëri

admin

Bullgari – Stuhi në qytetin turistik Pomorie, përmbytje dhe ndërprerje energjie

admin