RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

“Dënojmë me shprehjet më të forta sulmin e ulët të kryer sot në Suedi kundër librit tonë të shenjtë, Kuranit”

“denojme-me-shprehjet-me-te-forta-sulmin-e-ulet-te-kryer-sot-ne-suedi-kunder-librit-tone-te-shenjte,-kuranit”

Ministria e Jashtme e Turqisë: “Dënojmë me shprehjet më të forta sulmin e ulët të kryer sot në Suedi kundër librit tonë të shenjtë, Kuranit, pavarësisht paralajmërimeve tona”.

(Djegia e Kuranit në Suedi) Ky akt i ulët është një tjetër tregues i nivelit që kanë arritur rrymat e armiqësisë ndaj Islamit, racizmit dhe diskriminimit në Evropë. /aa

Related posts

Katër të vdekur në një aksident në aksin rrugor Ferizaj-Shtime

admin

Turqi, gjashtë persona humbën jetën në tërmetin e ri

rezart morina

Kanada, 2 mijë mbetje të reja u gjetën në vendin e një ish-konvikti të shkollës kishtare

admin