RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Deputeti gjerman i reagon Escobarit pas deklaratës për dy kushte tjera që Kosova të anëtarësohet në KiE

deputeti-gjerman-i-reagon-escobarit-pas-deklarates-per-dy-kushte-tjera-qe-kosova-te-anetaresohet-ne-kie

Ndaj deklarata të emisarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Gabriel Escobar, i cili përmendi dy kushte të tjera që Kosova të pranohet në Këshillin e Evropës, ka reaguar deputeti i Bundestagut, Knut Abraham.

Abraham ka thënë se vlerësojnë shqetësimet e Escobarit, por ai ka siguruar që Asambleja Parlamentare do të vendosë në mënyrë të pavarur.

“Ne vlerësojmë shqetësimet e Escobar, por mund ta sigurojmë atë se Asambleja Parlamentare do të vendos në mënyrë të pavarur për kriteret e anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës dhe do të vlerësojë përmbushjen e tyre”, ka shkruar ai në X.

Related posts

Sekuestrohen mbi 10 mijë euro të falsifikuara në Kosovë, një në pranga

admin

Njeriu që mbulon të vdekurit në Gaza

admin

OKB: Së paku 55 migrantë të mbytur pranë Libisë

rezart morina