RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Dy deputetë gjermanë i reagojnë Escobarit, për kushtet e anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

dy-deputete-gjermane-i-reagojne-escobarit,-per-kushtet-e-anetaresimit-te-kosoves-ne-keshillin-e-evropes

Dy deputetë gjermanë Knut Abraham nga radhët e CDU/CSU dhe Frank Schwabe nga grupi socialdemokrat (SPD) kanë reaguar ndaj deklaratave të emisarit amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, i cili ka thënë se janë edhe dy kushte që duhet plotësuar Kosova për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Abraham thotë se Asambleja Parlamentare e Këshillit të […]

Related posts

Të gjitha vendimet që mori qeveria në mbledhjen e sotme

rezart morina

Izraeli e ndalon flamurin palestinez në institucione

admin

Nëna dhe 3 fëmijët dyshohen se u vetëmbytën në Bunë për shkak të dhunës, arrestohet burri

rezart morina