RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

“Dhuna në familje” – tema që do të ligjërohet në të gjitha xhamitë këtë xhuma

“dhuna-ne-familje”-–-tema-qe-do-te-ligjerohet-ne-te-gjitha-xhamite-kete-xhuma

Me rekomandim të kryetarit të Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiut Naim ef. Tërnava, sot, në të gjitha xhamitë anekënd Kosovës, në hytben e xhumasë, do të ligjërohet tema “Angazhimi familjar dhe kolektiv për luftimin e dhunës ndaj femrës”

Related posts

Gjermani, shirat e dendur shkaktojnë përmbytje në jug të vendit

admin

Osmani u prit të takim nga Duka i Madh i Lukseburgut, e fton për vizitë në Kosovë

admin

Gjithmonë në mbështetje të Turqisë; Ekipi Pakistanez i shpëtimit largohën nga Turqia me falënderime e duartrokitje

rezart morina