RTV AHIRETI
Gabriel EscobarKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Dialogu për “Dinarin”, DASH: Gabriel Escobar viziton këtë javë Kosovën. Do të ritheksojë përkushtimin e SHBA për Ballkanin Perëndimor

dialogu-per-“dinarin”,-dash:-gabriel-escobar-viziton-kete-jave-kosoven.-do-te-ritheksoje-perkushtimin-e-shba-per-ballkanin-perendimor

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, do ta vizitojë Prishtinën këtë javë për të biseduar me liderët e Qeverisë së Kosovës për dialogun mes saj dhe Serbisë, si dhe për dinarin e ndalur serb në Kosovë, njoftoi Departamenti amerikan i Shtetit të dielën. Escobar do ta vizitojë Belgjikën, Kosovën, Austrinë dhe Malin e […]

Related posts

Zvicër, zbulohen qindra raste abuzimi brenda kishës

admin

Vuçiqi informon partinë për dorëheqje, shkak pretendohet të jenë “presionet” e Perëndimit për Kosovën

admin

​Mesazhi i Myftiut Tërnava për Fitër Bajram: Lutem që në familjet tona kjo festë të sjellë ngrohtësi e harmoni

rezart morina