RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Digjen dy kamionë të vendosur si barrikadë në urën e Zveçanit

digjen-dy-kamione-te-vendosur-si-barrikade-ne-uren-e-zvecanit

Dy kamionë të vendosur mbi urën e Zveçanit, saktësisht te “Kërshi i dudës” e që shërbenin si barrikadë janë djegur gjatë natës.

Aktualisht, nuk dihet motivi i kësaj ngjarjeje dhe as autorët e mundshëm të tij.

Kamionët, që shërbenin si një nga 13 barrikadat në veri, kishin penguar lirinë e lëvizjes në atë zonë.

Barrikadat ishin paralajmëruar se do të fillonin të largoheshin prej sot (e enjte) ndërsa u tha se deri të premten mund të largoheshin tërësisht.

Related posts

Aksident zinxhiror në Rrugën e Arbrit, dyshime për tre të vdekur e katër të plagosur

admin

RMV: Hulumtim, rreth 42.5% e nxënësve thonë se ka dhunë në shkolla

admin

Scholz do që Ballkani Perëndimor të përfshihet në zgjerimin e BE-së

admin