RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Turqia arreston 26 persona të dyshuar për lidhje me ISIS

turqia-arreston-26-persona-te-dyshuar-per-lidhje-me-isis

Të paktën 26 persona të dyshuar si të lidhur me grupin terrorist të ISIS janë arrestuar në Turqi, njoftuan të mërkuren burime të sigurisë, raporton Anadolia.

“Policia antiterror arrestoi gjashtë shtetas irakianë të lidhur me grupin terrorist ISIS në provincën Cankiri”, tha burimi, i cili kërkoi të mbetet anonim.

Në operacion u sekuestrua edhe materiale dixhitale.

Në provincën qendrore të Kayseri, nëntë shtetas të huaj u arrestuan në bastisje të njëkohshme në vende të ndryshme.

11 të dyshuar të tjerë me lidhje me ISIS, përfshirë dy shtetas irakianë, u kapën në operacionet në provincat Sanliurfa dhe Manisha.

Related posts

Xhamia Al-Aksa pothuajse e zbrazur pa besimtarë pasi policia izraelite kufizon hyrjen

wpuser

“Më duhej të zgjidhja mes shpëtimit të prindërve apo djalit tim”

admin

Prezantohen masat për subvencionimin e energjisë: Këto janë pajisjet dhe kategoritë që do të përkrahen

admin