RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Dita e 11 e barrikadave, vijon e njëjta situatë në veri

dita-e-11-e-barrikadave,-vijon-e-njejta-situate-ne-veri

Barrikadat e vendosura në veri të vendit tash e njëmbëdhjetë ditë vazhdojnë të qëndrojnë duke vështirësuar jetën e qytetarëve në atë pjesë, ndërsa rrugët në drejtim të kufirit të Jarinjes dhe Bërnjakut janë të bllokuara.

Serbët lokalë kanë ngritur edhe një tjetër barrikadë në “Kroin e Vitakut”, përkatësisht nga Mitrovica në drejtim të Zvecanit, duke çuar kështu numrin e tyre të përgjithshëm në nëntë.

Dyqanet janë hapur ndërkaq edhe nëpër shkolla e fakultete mësimi ka filluar të mbahet.

Vërehet prezencë e shtuar e pjesëtarëve të KFOR-it në të dy drejtimet e kufijve me Serbinë.

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po vazhdojnë patrullimin e tyre nëpër zonat me popullatë të përzier në veri të Mitrovicës, duke ofruar rend dhe siguri për të gjithë qytetarët pa dallim.

Related posts

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi nis në mesnatë

admin

Turqia nis furnizimin me gaz natyror për Moldavinë

rezart morina

Arabia Saudite nga sot pranon kërkesat për kryerjen e Umres

admin