RTV AHIRETI
Lajme

Drejtori Simnica priti në takim imamin Florim ef. Mellova

drejtori-simnica-priti-ne-takim-imamin-florim-ef.-mellova

Drejtori i Drejtorisë së Diasporës në Kryesinë e Bashkësisë Islame të Kosovës, Ekrem ef. Simnica, ka pritur në takim imamin e xhamisë “DAI” në Mannheim të Gjermanisë, Florim ef. Mellovën

Drejtori Siminca falënderoi imamin Mellova dhe nëpërmes tij tërë mërgatën tonë shqiptare që gjendet në diasporë për kontributin e tyre dhënë për mirëqenien dhe jetën e përgjithshme fetare të shqiptarëve atje. Ai shprehu gatishmërinë e tij, por edhe të institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës që bashkëpunimi i mirë që ka mbretëruar deri më tani, ndërmjet BIK-ut dhe diasporës të vazhdojë edhe më tutje.

Gjithashtu, temë diskutimi ishte edhe avancimi i kuadrove të reja për një punë sa më efikase.

Imami Florim ef. Mellova, e falënderoi drejtorin Simnica për pritjen dhe për gatishmërinë e tij dhe të institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës që të kenë një bashkëpunim të mirëfilltë me qendrat shqiptare në diasporë.

Related posts

Rreth një mijë gra, viktima të dhunës në familje në Maqedoninë e Veriut në vitin 2022

rezart morina

Gjermania përsërit kundërshtimin ndaj anëtarësimit të Ukrainës në NATO

rezart morina

Escobar: Për Amerikën, njohja reciproke është qëllimi final i dialogut Kosovë-Serbi

admin