RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Dritan Abazoviç: Negociatat për formimin e një qeverie të re, jo realiste

dritan-abazovic:-negociatat-per-formimin-e-nje-qeverie-te-re,-jo-realiste

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç është shprehur se do të ishte më e logjikshme që zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare dhe presidenciale të mbaheshin në të njëjtën kohë, duke shtuar se vazhdimi i negociatave me shumicë parlamentare për formimin e një qeverie të re nuk është një opsion realist.

Do të ishte logjike të kombinoheshin zgjedhjet presidenciale dhe ato të jashtëzakonshme parlamentare. Zgjedhjet presidenciale duhet t’i shpallim mjaft shpejt, dhe zgjedhjet parlamentare duhet të jenë rezultat i marrëveshjes për shkurtimin e mandatit”, tha Abazoviç.

Related posts

Arrestohet ish kryeministrja skoceze Nicola Sturgeon

admin

Vazhdon gjykimi ndaj ish krerëve të UÇK-së

admin

Indonezia dhe forcat amerikane me stërvitje të përbashkëta ushtarake, Kina i quan kërcënim

admin