RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Dy të vdekur dhe 331 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

dy-te-vdekur-dhe-331-raste-te-reja-me-covid-19-brenda-24-oreve-ne-kosove

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin 24-orësh të rasteve të reja me COVID-19 në vend.
Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve të fundit dy qytetarë të infektuar me koronavirus kanë ndërruar jetë, shkruan lajmi.net.

Gjatë kësaj kohe, janë regjistruar 331 raste të reja pozitive ndërsa janë shëruar 918 qytetarë.

Aktualisht në vendin tonë janë 7 mijë e 399 raste aktive me COVID-19.

Related posts

A është e dobishme të konsumoni erëza gjatë verës?

rezart morina

Netanyahu: Paqja me Arabinë Saudite mund të përshpejtojë përfundimin e konfliktit arabo-izraelit

admin

Turqia do të mbajë zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare më 14 maj – VIDEO

rezart morina