RTV AHIRETI
BotaFrancaKosovaLajmeLajmet e funditRajoniTë Gjitha

E djathta ekstreme në Francë shkakton shqetësim deri në Kosovë

e-djathta-ekstreme-ne-france-shkakton-shqetesim-deri-ne-kosove

“Bixhoz i rrezikshëm” – kështu e përshkruan shumë media perëndimore vendimin e presidentit të Francës, Emmanuel Macron, për të shpallur zgjedhjet e parakohshme legjislative. Sipas një shkrimi në New York Times, Macron i dha të djathtës ekstreme shansin më të mirë për të qeverisur me Francën për herë të parë që nga ‘regjimi Vichy’ i […]

Related posts

Gjermania mbështet sulmet ajrore të SHBA-së dhe Britanisë së Madhe në Jemen

rezart morina

Gjykata Kushtetuese franceze hedh poshtë një pjesë të madhe të ligjit shumë të kontestuar të imigracionit

admin6

Kurti në Dubrovnik: Të zbatohet marrëveshja për normalizim

admin