RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ecën nga Meka në Medine në gjurmët e Profetit (a.s) – VIDEO

ecen-nga-meka-ne-medine-ne-gjurmet-e-profetit-(a.s)-–-video

Pesë burra nga Britania kanë përfunduar ecjen nga Meka në Medine në gjurmët e Profetit (paqja qoftë mbi të) përgjatë rrugës së hixhretit.

Atyre iu deshën 185 orë për të ecur 547 km.

“Ndjekja e gjurmëve të Profetit tonë (a.s.) ishte si të jetonim dhe ecnim me të, ne mësuam aq shumë për të dhe dashuria jonë për të është shumëfishuar shumëfish”. tha Rashid Ali njëri prej tyre.

Kështu u pritën ata në Medine.

Related posts

Një i vdekur dhe dy të lënduar në një aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”

admin

Ministri i Jashtëm turk, Fidan: Jemi të vendosur për të çrrënjosur terrorizmin njëherë e përgjithmonë

rezart morina

​Forca të shtuara të Njësisë Speciale e pjesëtarë të KFOR-it arrijnë tek ura e lumit Ibër

admin