RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Egjipti fillon të kërkojë viza për të gjithë sudanezët pasi zbuloi “veprimtari të paligjshme”

egjipti-fillon-te-kerkoje-viza-per-te-gjithe-sudanezet-pasi-zbuloi-“veprimtari-te-paligjshme”

Egjipti vendosi një politikë të re që kërkon që të gjithë sudanezët që hyjnë në vend të marrin viza përpara hyrjes, pas zbulimit të “veprimtarive të paligjshme” duke përfshirë lëshimin e vizave mashtruese, tha për Reuters zëdhënësi i ministrisë së jashtme Ahmed Abu Zeid.

Vendimi është ndryshim i një përjashtimi të bërë më parë për fëmijët, gratë dhe burrat e moshuar.

Më shumë se 200,000 sudanezë kanë hyrë në Egjipt që nga shpërthimi i luftimeve në prill, tha Abu Zeid. /mesazhi

Related posts

India do të mbetet vendi më i populluar përgjatë shekullit të 21-të, thotë OKB

admin6

Dyshohet se është i përfshirë në plagosjen e policëve në Skenderaj, flet ish-gjenerali Nuredin Lushtaku

admin

Slotkin: Rreth 75 000 rusë të vrarë ose të plagosur në luftën në Ukrainë

admin