RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetTurqi

Ekipi nga Kosova nxjerrë të gjallë nga rrënojat një 26-vjeçare

ekipi-nga-kosova-nxjerre-te-gjalle-nga-rrenojat-nje-26-vjecare

Sot, Shoqata e Kosovës për Kërkim dhe Shpëtim së bashku me njësitin e FSK-së, kanë shpëtuar një person nga rrënojat e shkaktuara nga tërmeti në Turqi.

Ekipet e shpëtimit kanë bërë të ditur se e në ditën e nëntë pasi që ka ndodhur tërmeti, kanë shpëtuar një 26-vjeçare në Hatay.

Shoqata përmes një njoftimi në Facebook kanë shkruar se: “shpëtimi i vajzës 26-vjeçare me ndihmën e shoqatës sonë, mbas 9 dite pasi ndodhi tërmeti”.

 

Related posts

Shkencëtarët: Zjarret më shkatërruese se në të kaluarën

admin

Rexhep Taip Erdogan takohet me Sinan Ogan, kandidati që mori 5% të votave në zgjedhje

rezart morina

Para betimit të kryetarëve në veri, Hovenier takon Kurtin

rezart morina