RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Erdoğan: Ata që duan të kthejnë Turqinë në kohët e vjetra, le ta dinë, nuk do t’ia arrijnë

erdogan:-ata-qe-duan-te-kthejne-turqine-ne-kohet-e-vjetra,-le-ta-dine,-nuk-do-t’ia-arrijne

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan sot deklaroi se ata që po përpiqen ta kthejnë Turqinë në kohët e vjetra, duke dërguar organizata terroriste në këtë vend, duhet ta dinë se ky skenar nuk do të kalojë, raporton Anadolu Agency (AA).

Erodğan foli sot përmes video-konferencës në ceremoninë e hapjes së komunikimit rrugor në zonën e qytetit turk të Bitlisit.

Me këtë rast ai tha se tani e tutje në agjendë të qytetit të Bitlisit, por edhe të gjithë Turqisë, janë tema si zhvillimi i prodhimit, rritja e punësimit dhe rritja e prosperitetit.

“Edhe pse disa po përpiqen të kthejnë kohët e vjetra duke provokuar kufijtë tanë, duke na dërguar organizata terroriste, le ta dinë se ky skenar nuk do të kalojë më”, tha Erdoğan, duke shtuar:

“Jemi të vendosur ta çojmë vendin tonë, të cilin e kemi zhvilluar përmes investimeve, punësimit, prodhimit dhe eksportit, së bashku me arritjet politike, diplomatike dhe të sigurisë, në majën e ‘Shekullit të Turqisë’”, tha ai.

Related posts

I vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj kryeshefit të KEK-ut, Nagip Krasniqit

rezart morina

Kryeministri izraelit: Izraeli nisi sulmet bazuar në “kërcënimet konkrete”

admin

Marokenët protestuan kundër bastisjes së Izraelit në Mesxhid al-Aksa

admin