RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Erdogan: Të vazhdojmë përpjekjet diplomatike derisa të garantohet paqja midis Rusisë dhe Ukrainës

erdogan:-te-vazhdojme-perpjekjet-diplomatike-derisa-te-garantohet-paqja-midis-rusise-dhe-ukraines

Jemi të vendosur të vazhdojmë përpjekjet diplomatike derisa të garantohet paqja midis Rusisë dhe Ukrainës, deklaroi presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, në një fjalim të transmetuar në kanalin televiziv TRT.

”Në të ardhmen e afërt, shpresojmë të marrim lajme inkurajuese në bisedime dhe kontakte në të gjitha nivelet, përfshirë liderët”, shtoi ai.

”Ankaraja do të vazhdojë të punojë për zgjidhjen e luftës midis Rusisë dhe Ukrainës”, theksoi presidenti. /atsh

Related posts

Opozita në Shqipëri e akuzon Ramën për mospërkrahje të Kosovës

admin

Udhëheqësit e kuptojnë se tensionet mes tyre do ta përkeqësojnë situatën në rajon, Mitsotakis vizitë në Turqi për të përmirësuar lidhjet e dëmtuara

admin

Ministri francez: Mbi 500 shkolla janë nën vëzhgim për ndalimin e abayas tek nxënëset myslimane

rezart morina