RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Erdogan uron Fitër Bajramin – VIDEO

erdogan-uron-fiter-bajramin-–-video

Presidenti turk uroi me në një mesazh në rrjetet sociale si dhe mbajti një fjalim pas namazit të Bajramit.

“Përgëzoj kombin tonë dhe botën islame për Bajramin e Ramazanit.

Falenderoj Zotin që na solli në një festë tjetër.

Edhe një herë uroj mëshirën e Zotit për qytetarët tanë të vdekur nga tërmetet dhe përmbytjet dhe durimin për të afërmit e tyre.

Gëzuar festën e Ramazanit (Bajramin)”

Related posts

Konjufca: Ta ngrisim zëri për drejtësi për personat e zhdukur, jo veç t’i kujtojmë

rezart morina

Presidenti i Polonisë: Sulmi besohet të jetë i paqëllimshëm nga forcat ukrainase

admin

Inteligjenca artificiale, BE dhe SHBA lëshojnë një kod të përbashkët sjelljeje

rezart morina