RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Erdoğan zhvillon bisedë telefonike me presidentin azerbajxhanas për ngjarjet e fundit në Karabak

erdogan-zhvillon-bisede-telefonike-me-presidentin-azerbajxhanas-per-ngjarjet-e-fundit-ne-karabak

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, transmeton Anadolu.

Biseda u zhvillua gjatë kohës kur presidenti Erdoğan ndodhej në kryeqytetin e Indisë, New Delhi, me rastin e Samitit të 18-të të Liderëve të G20 dhe dy liderët shkëmbyen mendime lidhur me çështjet rajonale.

Në bisedë u diskutuan edhe marrëdhëniet Azerbajxhan-Armeni si dhe ngjarjet e shënuara në ditët e fundit në rajonin Karabak të Azerbajxhanit.

Related posts

Policia e Kosovës pranon shtatë dronë si donacion nga SHBA

rezart morina

Iran – Dhjetëra viktima dhe të zhdukur pas stuhive

admin

Ndalohet për 48 orë i dyshuari për kërcënim të nënkryetares së Leposaviqit

admin