RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Fakulteti Juridik i UP-së në top 3-shën e gjithë botës

fakulteti-juridik-i-up-se-ne-top-3-shen-e-gjithe-botes

Një grup i studentëve të Fakultetit Juridik të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, kanë shënuar një sukses historik. Në garë me gati 400 universitete, ekipi i fakultetit juridik të Universitetit të Prishtinës, arriti në top 3-shën më të mirë në botë.

Këtij suksesi i është gëzuar presidentja Vjosa Osmani. Ajo ka përgëzuar studentët dhe trajnerët e tyre.

“Këto vajza e djem nga Kosova kanë lënë prapa Universitete si Harvardi, Yale, Stanford, Columbia, Oxford, Cambridge, Princeton, Duke, LSE, e qindra universitete të tjera në garën më prestigjoze të drejtësisë, Willem C Vis. Ata poashtu fituan çmim të veçantë për Memorandumin për palën e paditur. Kjo ekipë këtu në foto dëshmon se vetëm me punë e përkushtim arrihet gjithçka. Krenare sa më ska! Bravo studentëve Ariana Rexha, Dea Fetiu, Morea Pula, Melisë Sejdiu, Nol Musa, Rea Hadri, si dhe Trajnerët: Prof. Donikë Qerimi, Ilir Hajraj dhe Art Sylaj”, ka shkruar Osmani.

Related posts

Gjermania sinjalizon forcimin e G7 kundër Kinës dhe ndikimit rus

admin

Osmani falënderon Blairin: Ju na shpëtuat nga shfarosja

admin

Gjuriq: I nevojshëm dialogu i nivelit më të lartë me SHBA-në për Kosovën

RTI