RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Finlandë, sulm i armatosur në një shkollë, raportohet për të plagosur

finlande,-sulm-i-armatosur-ne-nje-shkolle,-raportohet-per-te-plagosur

Shumë persona kanë mbetur të plagosur nga sulmi i armatosur në një shkollë në qytetin Vantaa të Finlandës.

Sipas BBC, policia finlandeze dha një deklaratë në lidhje me sulmin e armatosur që ndodhi në shkollën fillore “Viertola” në Vantaa në mëngjes.

Policia njoftoi se shumë njerëz u plagosën dhe një i dyshuar u ndalua në sulmin në shkollën, e cila ka 800 nxënës dhe 90 punonjës.

Banorëve të zonës iu bë thirrje të qëndrojnë larg vendit të ngjarjes.

Related posts

Mbi 300 punëtorë largohen vullnetarisht nga Telekomi

admin

SHBA miraton dërgimin e aeroplanëve F-16 në Ukrainë përmes Danimarkës dhe Holandës

admin

Gjykata e Lartë thotë se Hungaria ka shkelur rregullat evropiane të emigracionit

rezart morina