RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

​Forca të shtuara të Njësisë Speciale e pjesëtarë të KFOR-it arrijnë tek ura e lumit Ibër

​forca-te-shtuara-te-njesise-speciale-e-pjesetare-te-kfor-it-arrijne-tek-ura-e-lumit-iber

Forca të shtuara të Njësisë Speciale të Kosovës kanë arritur tek ura e lumit Ibër, përfshirë edhe pjesëtarë të KFOR-it dhe karabinierët italianë.

E gjithë kjo vjen në kohën kur në veri rreth orës 16:00 janë aktivizuar sirenat për alarm.

Mediat serbe raportojnë për grumbullim të serbëve të Rudare në Zveçan një ditë para hyrjes në fuqi të masave reciproke ndaj letërnjoftimeve dhe targave serbe.

Related posts

Kryediplomati rus viziton Kinën

admin6

Italia po përjeton vitin më të nxehtë që nga viti 1800

admin

Kurti thirrje Maqedonisë së Veriut: Afër shqiptarëve e bullgarëve dhe larg Serbisë

admin