RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Forcat izraelite arrestuan 26 palestinezë në Bregun Perëndimor

forcat-izraelite-arrestuan-26-palestineze-ne-bregun-perendimor

Forcat izraelite arrestuan 26 palestinezë në pjesë të ndryshme të Bregut Perëndimor të pushtuar, transmeton Anadolu.

Siç raporton agjencia zyrtare palestineze e lajmeve WAFA, forcat izraelite kanë kryer operacione ndalimi kundër palestinezëve në Khalil (Hebron) dhe disa qytete të tjera të Bregut Perëndimor.

Izraeli arrestoi 16 palestinezë nga qyteti i Khalilit dhe qytezat e tij dhe se 4 persona, 2 prej tyre vëllezër, janë arrestuar në qytetin Qalqiliya.

Theksohet se 5 persona në Jenin në veri të Bregut Perëndimor dhe një person në Nablus u arrestuan nga forcat izraelite.

Forcat izraelite, të cilat bastisin shpesh shtëpitë në Bregun Perëndimor të pushtuar dhe Kudsin Lindor, arrestojnë palestinezë me akuza të ndryshme.

Related posts

Prigozhin: Ne të gjithë do të shkojmë në ferr, por dhe atje do të jemi më të mirët

rezart morina

Shefi i NATO-s kërkon nga Bosnjë e Hercegovina të përmbahet nga “retorika përçarëse”

admin

Thatësira nuk i anashkaloi lumenjtë në Ballkan

admin