RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetRajon dhe BotëTurqi

Fotografitë që tregojnë shkatërrimin në Turqi e Siri

fotografite-qe-tregojne-shkaterrimin-ne-turqi-e-siri

Dy tërmete të fuqishme dhe një sërë lëkundjesh tjera më të lehta kanë goditur Turqinë, Sirinë dhe rajonin përreth të hënën, duke marrë jetën e të paktën 4300 personave.

Lëkundja e parë e fuqishme, me magnitudë 7.8, goditi qytetin e Gaziantepit në jug të Turqisë herët në mëngjes. Disa orë më vonë, teksa njerëzit po kërkonin për të mbijetuar, një tjetër termet fare pak më i lehtë goditi vendin 100 kilometra më në veri.

Fuqia e tërmetit që i shkaktoi dëme masive Turqisë e Sirisë, u ndie edhe në Qipro e Liban.

Fotografitë e mëposhtme tregojnë fuqinë shkatërruese të këtij tërmeti. Ndërtesat para dhe pas tërmetit:

Related posts

DEASH-i merr përgjegjësinë për sulmin me bombë në Damask

rezart morina

Turqi, qentë e kërkim-shpëtimit u bënë shpresë e qindra jetëve nën rrënoja

admin

Kurti publikon fotografitë nga Manastiri i Banjskës, shihen persona të armatosur e të maskuar

admin