RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani pritet nga presidenti malazez Gjukanoviq

osmani-pritet-nga-presidenti-malazez-gjukanoviq

Me nderime të larta shtetërore është pritur presidentja e Kosovës Vjosa Osmani nga homologu i saj presidenti i Malit të Zi Millo Gjukanoviq.

Osmani po qëndron në Podgoricë me ftesë të homologut të saj ndërsa do të takojë edhe kryeministrin e Malit të Zi.

Në agjendën e Presidentes Osmani është edhe vizita në komunën e Ulqinit dhe atë të Tuzit.

Related posts

Presidenti Erdogan do të marrë pjesë në ceremoninë e mbylljes së Kupës së Botës

admin

Sveçla për incidentin në Leposaviq: Dhuna ndaj policëve tanë nuk do të tolerohet

admin

Osmani takon Von Der Leyen, diskutohet për afrimin e Kosovës me BE-në

rezart morina