RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Gaza: Një ‘armëpushim’ është afër

gaza:-nje-‘armepushim’-eshte-afer

Detajet e armëpushimit në Gaza do të zbulohen në orët në vijim thotë zyrtari i Hamasit, Izzat al-Rishq për Al Jazeera

Marrëveshja do të përfshijë një armëpushim, marrëveshje për kamionët e ndihmës për të furnizuar të gjitha zonat në Gaza dhe transferimin e të plagosurve në vende të tjera për trajtim.

Do të përfshijë gjithashtu një marrëveshje shkëmbimi të robërve për lirimin e grave dhe fëmijëve palestinezë në burgjet izraelite për gratë dhe fëmijët izraelitë

Ne ua kemi dërguar përgjigjen tonë [ndërmjetësve] në Katar dhe ata më pas do ta shpallin marrëveshjen

Bisedimet kanë vazhduar prej javësh; Netanyahu ishte ai që bllokonte

Kjo marrëveshje u ra dakord nga të gjitha brigadat në rezistencën palestineze

Ndërkohë bombardimet Izraelite nuk kanë të ndalur në Gaza

Related posts

Organizata bamirëse turke ndihmoi dhjetëra mijëra njerëz në Afrikë gjatë Ramazanit

rezart morina

Myftiu Tërnava priti në takim zëvendëskryetarin e Dijanetit të Turqisë, z. Selim Argun

admin

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miraton konkluzionet për propozimin francez

admin