RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Gjendet i vdekur një person në Prishtinë

gjendet-i-vdekur-nje-person-ne-prishtine

Një person është gjetur pa shenja jete në Prishtinë të dielën.

Sipas Policisë së Kosovës, vdekja është konstatuar dhe ekipet mjekësore, ndërsa trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete. Njësitë relevante policore dhe ekipi mjekësor kanë dal në vendin e ngjarjes, me ç’rast nga mjeku kompetent është konstatuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raportin 24 – orësh.

Related posts

Fajon: Bosnjë-Hercegovina të marrë statusin e kandidatit për në BE deri në fund të vitit

admin

Konflikti në Sudan zhvendos mbi 1.3 milionë njerëz

rezart morina

Mali i Zi, masa të reja pas shtimit të infektimeve me COVID-19

admin