RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Gjendet një person i vdekur në Lumin e Klinës

gjendet-nje-person-i-vdekur-ne-lumin-e-klines

Një person pa shenja jete është gjendur në Lumin e Klinës sot pasdite.

Rasti është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës për rajonin e Pejës, shkruan lajmi.net.

Ata kanë bërë të ditur se trupi i pajetë është gjetur nga një peshkatar.

Menjëherë janë lajmëruar njësitet policore që kanë dalë në vendin e ngjarjes.

“Në orët e pasdites një peshkatar ka qenë duke peshkuar në lumin e ka vërejtur një person në ujë. Është njoftu Policia dhe menjëherë njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ekipi mjekësor dhe zjarrfikësat, ku mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e viktimës”, kanë thënë nga Policia.

Ndërkaq, trupi i pajetë tanimë është larguar nga lumi nga njësitet e Policisë.

Related posts

BE thotë se “nuk duhet spekuluar” rreth raportit të Borrellit për masat ndaj Kosovës

rezart morina

Zelensky do t’i drejtohet parlamentit zviceran

rezart morina

Mes datave 6 dhe 9 qershor, 400 milionë shtetas të BE-së do të votojnë për Parlamentin Evropian

admin